Cesty našich balónků

Kam až doletěly naše balónky?

Přímělkov (Vysočina), Brdy (Obecnice), Miličín, Habrovany u Rousínova, Tučapy (Vyškovsko) - tam všude také doletěly naše balónky, někdo je našel a poslal nám o tom zprávu!!!!

Akce stále ještě pokračuje, ale zatím už víme o osudu patnácti z celkem 50 balónků, které jsme vypustili v sobotu 24.9.2011 ve 14.00 hodin při oslavě 50.výročí naší školy.

Všechny došlé maily a dokonce i jeden pohled nám udělaly velikou radost!

Vlastně jsme ani nečekali, že balónky doletí tak daleko (nejdále na Moravu, kousek od Vyškova - tj. přes 200 km vzdušnou čarou) a hlavně nás překvapilo, že se nám nálezci tak brzy ozvali.

První mail přišel hned druhý den tj. v neděli 25.9. v 11.13 hodin z Přímělkova od rodiny Holcových:

Dobrý den, ahoj děti!
Posílám krásný pozdrav z vesničky Přímělkov, kde jsme našli  na louce Váš balónek od Jirky a Zuzky ze 7. třídy 25.9.2011  kolem 10,00 hodiny. Přímělkov se nachází na Vysočině asi 15 km od Jihlavy. Taky Vaše městečko či vesnici jsme hned šli hledat na mapu, protože nás zajímalo odkud až balónek letěl. Docela mě zarazilo, že balónek musel překonat tak velkou vzdálenost.
Milí učitelé, přejeme Vám, spoustu pevných nervů při výchově  Vašich školáčků,ale i Vám děti, přejeme spoustu krásných dnů strávených ve škole, vždyť si určitě za čas vzpomenete jak to bylo  ve škole krásné a pochopíte, že to s Vámi učitelé vždy mysleli dobře.
                                                                                                Zdraví Vás rodina Holcová z Přímělkova.

Dále nám napsala paní (slečna) Marcela Filipová z Habrovan u Rousínova:

Dobrý den,
včera jsme na naší zahradě našli balónek na kterém je vaše školy i s webovou adresou!!! Jen Vás chci informovat, kam až se dostal. Jsem z Habrovan, okres Vyškov!! Přeji vše nej Vaší škole !!!
Přeji pěkný den.
                                                                                                             S pozdravem Marcela Filipová

Celou skupinu 10 balónků našel pan Hadra z Tučap. Ve svém mailu píše:

Dobrý den.
V neděli 25.9.2011 v 10.00 hod. jsem na poli našel Vaše balonky s přáníčky.

Lubomír Hadra

V úterý 4.10.2011 se také mailem ozval houbař pan Zeman z Příbramska:

Dobrý den,
dnešního dne jsem při houbaření našel jeden z vašich balónků. Našel jsem ho v VVP Brdy, zhruba 3,5 km vzdušnou čarou od Obecnice. Celkově vždušnou čarou zhruba 19,3 km od obce Chraštice.
Balónek byl od ,,Nikča Buchová, Terka (Volfová) - bohužel bylo rozmočené.

S pozdravem J. Zeman

Nakonec dorazil ještě pěkný pohled opět z Habrovan od manželů Kalvostrových:

Všem nálezcům, kteří se ozvali, moc a moc děkujeme a určitě jim zašleme jako poděkování i dárek. Co to bude? To zatím necháme jako překvapení!

Další fotografie z oslavy 50.výročí školy a také z vypouštění balónků si můžete prohlédnout zde.

Karel Derfl, ředitel školy

Mapa cest našich balónků...1.06 MB
Dětská přání, která doletěla až do Tučap, nám pan Hadra naskenoval a poslal637.76 KB