Kurz první pomoci

Protože považujeme zdraví a péči o něj za to nejdůležitější, na co je třeba dbát při výchově dětí a všech činnostech s nimi, uspořádali jsme v naší škole kurz první pomoci, kterého se zúčastní nejen všichni naši vyučující, ale pozvali jsme i pedagogy z ostatních ZŠ a MŠ v okolí...

Obsah kurzu:

1. Vybavení lékárničky v MŠ a ZŠ, problematika léčiv a podávání léků u dětí předškolního věku a školního věku.

2. Základy resuscitace u dětí (praktický nácvik na resuscitačních figurínách), dušení cizím tělesem, srdeční masáž.

3. Správné ošetření nejčastějších úrazů u dětí předškolního a školního věku (ošetření krvácejících ran na hlavě, obličejové části hlavy, odřenin, masivního krvácení, zlomenin horních i dolních končetin) - praktický nácvik.

4. První pomoc u náhlých stavů -píchnutí hmyzem (vosa, včela), anafylaktický šok, astma bronchiale, epilepsie, hysterie.

5. Nejčastější onemocnění dětí v předškolním a školním věku – kdy dítě nepatří do školky a do školy:

- Onemocnění horních cest dýchacích - bílá vs. zelená rýma.

- Zvracení a průjmovitá onemocnění dětí předškolního věku (příznaky, příčiny - rotaviry, salmonela), příznaky dehydratace u dětí.

- Infekční onemocnění doprovázená vyrážkou - neštovice, 5. nemoc, 6. nemoc, impetigo, syndrom HMFD.

- Parazitární onemocnění - veš dětská, roup dětský.

Akutní otravy u dětí předškolního a školního věku (co dělat, když dítě pozře podezřelé bobule, houby, léky atd.) - nově přidáno!

Lektor: MUDr. Eva Uvízlová  (PMeduca)

Přihlašovat se můžete v on-line přihlášce zde:

Proč se učit základům první pomoci?

Protože se kdykoliv můžeme ocitnout v situaci, kdy budeme jejich znalost potřebovat. Poskytnout první pomoc člověku v ohrožení života není jen projevem odvahy a dobré vůle, ale naší povinností. Poskytnout první pomoc musí ze zákona každý občan České republiky starší 18 let, pokud tím neohrozí vlastní zdraví či život.

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy