MŠ - Jaro na zahrádce

Milé děti,

na zahrádce se už objevují první jarní kytičky – krokusy, narcisky, tulipány a my stále ještě nemůžeme do školky. Moc se nám po vás stýská a věříme, že i vám se stýská po kamarádech. Aby vám to doma uteklo, můžete si s maminkou třeba pustit písničku Jaro dělá pokusy od pánů Svěráka a Uhlíře a uvidíte, jak vám bude hezky. Můžete si pak povídat o jakých květinách se v písničce zpívá a třeba je najít na svých zahrádkách a pak je namalovat.

Aby na zahradě něco vyrostlo, je potřebná pomoc člověka, vláhy a zahradního nářadí. V příloze najdete obrázek, na kterém uvidíte zahradu se záhonky a zahradním nářadím. Jak se jmenuje nářadí a na co se používá? Se kterým nářadím můžeš pracovat i ty, a které je pro tebe nebezpečné?

Na dalším obrázku pojmenuj s pomocí dospělého, nebo sourozence jarní květiny a vybarvi je správnými barvami.

Odkud pochází sladký med, který si dáváš na chléb? Včelky ho dělají v úlech ze šťáv, které jim dávají květy na louce, nebo na stromech. Na jaře vylétají včelky z úlů a květy hledají. Na obrázku včelka objevila žlutou pampelišku. Dokresli pro ni hodně kulatých hlaviček pampelišek a obrázek vybarvi.

Můžete se naučit Hadí rozpočítadlo a zahrát si ho jako pohybovou hru.

Had leze z díry,                           chůze vpřed

vystrkuje kníry.                           chůze zpět (couvání)

Haklice, bukvice,                        2x krok s přísunem vlevo

červená čepice.                          2x krok s přísunem vpravo

Kopeček, lesejček,                     rytmické tleskání vlevo a vpravo

štyry voka ven!              otáčení třemi poskoky zády k výchozímu postavení

Rozpočítadlo opakujte se stejným pohybem z výchozího postavení zády. Začněte couváním s pozměněným textem: Rak leze z díry…..

INFORMACE PRO RODIČE: Kdo má zájem o nakopírované přílohy a nemá možnost si je vytisknout, může si je vyzvednout v přihrádce označené MŠ před halou ZŠ.

jaro_na_zahradce.pdf539.4 KB