Projekt Švýcarsko

ŠVÝCARSKO V CHRAŠTICÍCH

V pondělí 21.5.2018 se sešli všichni z chraštické školy ve dvou barvách – červené a bílé. Důvodem byl projektový den Švýcarsko v Chrašticích. Letos o prázdninách to bude již po dvacáté, kdy se s přáteli z Heimiswilu společně setkáme. Partnerství začalo v roce 1998 a doufáme, že možnost poznávat tuto krásnou zemi a milé lidi budou mít žáci i nadále.

Žáci v 8 skupinách zpracovávali témata týkající se Švýcarska, např. historie, sporty, hudba, jídlo, Bern, apod. Po dvouhodinové přípravě prezentovaly v podkroví MŠ jednotlivé skupiny své výstupy. Vystoupili také předškoláci a představili své výtvarné zpracování tohoto tématu. Po prezentacích následovalo před školou seskupení do tvaru švýcarské vlajky a fotografování. Jak se nám to podařilo, posuďte sami.

Také paní kuchařky se do projektu zapojily a připravily pro nás oběd ve švýcarském stylu – zapečené brambory se sýrem, za což jim velmi děkujeme. Všichni jsme si dnešní dopoledne moc užili, zjistili spoustu zajímavostí a ti, kteří pojedou o prázdninách do Heimiswilu, se již určitě velmi těší.

Více fotek z projektového dne zde a zde.

Lenka Zlochová, Jana Břicháčková