Šikovné praděti

Naše šikovné "praděti"

Dnešní ráno bylo deštivé. Po snídani jsme počítali na pracovních listech dinosaury. Procvičili jsme si základy H-matematiky. Ke svému prvnímu písmenku ve jméně jsme hledali jeho kamarády. Po obědě (pečené kuře, brambory, zelenina) se z nás stali pravěcí lidé, kteří kreslili své zážitky na stěny jeskyní. Hurá, sluníčko vykouklo z mráčků, popadli jsme holinky a vyrazili prozkoumat okolí našeho obydlí. Jestliže jsme našli v pondělí dinosaura (mohli jste vidět na fotkách) , dnes jsme objevili prales. Hlady bychom neumřeli, hub roste dost. Věděli jsme, že nás čeká ještě výtvarné tvoření, nasbírali jsme si přírodní materiál, který jsme využili na naše obrázky, kreslili jsme, střhali, lepili, malovali, vznikly obrázky, které jsou nádherné. Navštívili nás třeťáci a čtvrťáci, se kterými jsme stavěli sopky z písku. Měli jsme milou návštěvu pana ředitele. Děti se kolem něho seběhly a vyprávěly, co prožily. Stačili jsme vystříhat a složit podle předlohy dinosauříka. Naše "pravěké praděti" chválíme, protože dnes zvládly mnoho činností.

Fotografie najdete tady.

Vaše prapaní učitelky M + K