RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Cáky! Cáky! Cáky!

 Cáky! Cáky! Cáky! ...aneb Vltava 2015

 

 

31. května 2015 jsme vyjeli už tradičně na vodu. Měli jsme namířeno do Českého Krumlova. Nejdříve jsme měli jet jen vlakem, jenže se některé tratě opravovaly, takže jsme jeli dvakrát autobusem.

 

Když jsme přijeli do Krumlova, museli jsme sejít dolů, k centru města. Tam jsme měli asi hodinový rozchod. Všude na nás číhali Vietnamci. Kluci se šli najíst, v jedné restauraci nechali společně přes 500,-. Holky se šly spíše podívat do krámů a dát si Fofolu a poté ještě šli do Zrcadlového muzea.

 

 

Po rozchodu jsme se přesunuli do kempu, kde jsme postavili stany a čekali na instruktora, který nám ukázal, jak jezdit na kánoích. Jmenoval se Honza. První jízdy jsme všichni celkem zvládli, někteří se sice točili pořád do kola, ale nikdo se nepřeklopil, což je pozitivní. Když instruktor odjížděl, řekl nám, že s námi nepojede celou vodu. Nakonec s námi jel „playboy Kuba“. Holky se bály, aby to nebyla ironie, a aby s námi nakonec nejel nějaký starý páprda. Naštěstí to páprda nebyl.

 

 

První noc byla celkem poklidná, trochu pršelo. Většinu z nás druhý den ráno probudila paní učitelka s jejím telefonním hovorem, kvůli balíčku z Tchiba, který jí nějaký pán měl nechat u OBI.

 

Asi v 11 hodin ráno, přijel Kuba. Vyjeli jsme. Většina první jez zvládla. V Krumlově jsme sjížděli 4 jezy. U jednoho jezu jsme se překlopili skoro všichni;  jen 2 skupiny to zvládly.  Celý den byl celkově náročný, většina z nás se úplně „nádherně opálila“ a někteří byli spálení. Někteří neměli opálené části těla, které měli zakryté oblečením, třeba trička, kraťasy, nebo sandále.

 

 

 

Druhý den jsme spali v kempu „Zlatá Koruna“. Většina si stěžovala na přiopilé výtržníky.

 

Třetí den ráno se většina probudila sama od sebe, paní učitelka už žádné vážné rozhovory nevedla. Vypluli jsme kolem 10té hodiny ráno. Museli jsme hodně pádlovat. Stavěli jsme v jedné „restauraci“, no tomu místu se restaurace říkat nedalo.  Jmenovalo se to tam „U Rybů/ú“. Měli tam dvě cedule a u každé měli jiné „u“. Záchodům se nedalo říkat záchody, houpaly se ze strany na stranu a sotva splachovaly.

 

 

Poté jsme si sjeli poslední jez a skočili v Boršově, tam naše cesta končila. Převlékly jsme se a šli na nádraží, tam jsme nastoupili do vlaku a jeli domů.

 

Fotky z Vltavy 2015 najdete zde.                                                                                           Sára Hodačová

 

 

 

A jak to viděli ostatní?

 

Můj největší a zároveň nejvtipnější zážitek byl, když jsme s Kubou Mrázem sjeli úplně luxusně všechny jezy a potom tam, kde bylo 40 cm vody, jsme se překlopili. J Jelikož do nás trkla menší vlna a my jsme se začali houpat. Kuba Mráz jenom prohlásil: „Raftujem jóóóó!!!“ Tak jsme se opřeli o strany a začali se houpat. Poté jsme se trochu víc opřeli o levou stranu a překlopili jsme se. J Pak Kubovi uplavalo pádlo, takže ho musel chytit. Protože jsme se překlopili, zjistili jsme, že na kánoích se nedá raftovat.

 

(Jakub)

 

 

 

 

Můj největší zážitek byl, když jsme sjeli první jez bez vyklopení, hrozně jsem se toho bála.

Měli jsme hezkého instruktora a jmenoval se Jakub. Takže jsme tam vlastně měli tři Jakuby.

Nejhorší asi bylo, když jsme se všichni spojili a před námi byly kameny, tak jsme se museli rozpojit a my se tam samozřejmě zasekli a vůbec jsme se nemohli odstrčit. Všichni už byli daleko a my jsme tam pořád stáli…  

 

(Karolína)

 

 

Můj nejvtipnější zážitek byl, když jsme vjeli do keřů a začali jsme se převracet a já se na Štěpánův pokyn chytil stromu, ale přeslechl jsem pokyn, abych se pustil, a tak jsme se převrátili. J

Další vtipný zážitek byl hned první den, když jsme se ve městě potkali s nějakou vysmátou čínskou babičkou, co neuměla moc anglicky. J

 

(Honza)

 

 

Můj zážitek byl když, nám paní učitelky řekly postavte si stany do kruhu a někdo řekl, jak si máme postavit čtvercové stany do kruhu .

Když, jsme byli v Českém Krumlově a šli jsme se s holkami projít po městě a kam jste se podívali tam byli Číňané místo v Krumlově jsem si připadala jak v Číně. 

 

(Veronika)

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!