Projekt EKOZAHRADA

EKOZAHRADA

V CHRAŠTICKÉ ŠKOLE

V rámci programu vyhlášeného Ministerstvem životního prostředí jsme v zahradě naší školy v Chrašticích postupně vybudovali školní arboretum s venkovní učebnou.

Během dvouleté realizace jsme vysázeli nové dřeviny i byliny a snažili jsme se přitom, aby to byly rostliny typické pro zdejší venkovskou krajinu.

Dále vznikl hezký dřevěný altánek, který slouží jako venkovní  přírodní učebna. Kromě toho jsme pořídili a instalovali  meteorologickou stanici, jež dokáže pomocí nejrůznějších čidel a  snímačů sledovat, měřit a vyhodnocovat spoustu zajímavých  informací o vývoji počasí.

Naši žáci v rámci přírodovědných hodin provádějí také pozorování  okolní přírody, pořizují a vyhodnocují záznamy z těchto praktických  cvičení, zpracovávají fotodokumentaci a podrobně mapují a  zaznamenávají meteorologické údaje.

Při pozorování živočichů ve školní zahradě se nám povedly opravdu  zajímavé snímky opeřených obyvatel nově instalovaných ptačích  budek. Naše nová přírodní učebna bývá používána i k výuce  ostatních předmětů a využijeme ji také jako místo k uvedení  školního divadelního představení.

Realizace školního projektu „Ekozahrada ZŠ a MŠ Chraštice“ nám  umožnila mnohem větší a smysluplnější využití zdejšího krásného  parku i celého areálu chraštické školy.

Foto: Jitka Kopejtková (9.tř.)

Video z průběhu realizace projektu si můžete pustit zde. Fotogalerie z projektu jsou tady a tady. Novinový článek (Periskop) o tomto projektu si můžete přečíst zde.

Ing. Jana Derflová, učitelka