RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Ticho! Natáčíme!!!

 

 „TICHO! NATÁČÍME!!!“

 

 Už je to tak. Ve čtvrtek ráno dne 30.července  2015 dorazilo do školy s aktovkami na zádech  19 žáčků z druhé a třetí třídy. Všichni měli  úsměvy na tváři, protože věděli, že opravdové  učení je v tento den nečeká. Dnes se totiž stali  skutečnými herci a herečkami při natáčení filmu.

 

 

  

 

Školní hala byla zaplněna nejrůznější filmařskou technikou. Ve třídě, kde se natáčelo, se pohybovala spousta lidí. Na vlastní oči jsme viděli práci režiséra, kameramana, zvukaře, osvětlovače, pomocných asistentů, maskérky, klapky, scriptu a dalších. Přesvědčili jsme se, jak je to práce obtížná a zdlouhavá pro všechny přítomné i samotné „herce“.

 

 

 

Všechny scény, které se točily podle předem daného scénáře, se několikrát opakovaly. Z pořízených záběrů se pak vybírají ty nejlepší z hlediska kvality obrazu i zvuku.

 

Vyzkoušeli jsme si několikrát za sebou scény s příchodem do třídy, práci ve skupinách i hry před školou. Dva nejodvážnější hrdinové (Bára s Honzíkem) dokonce točili dialogy, kde musel jít stranou veškerý ostych. Kamery totiž pořizovaly detailní záběry.

 

 

 

Je třeba říci, že děti byly po celou dobu natáčení velice ukázněné, chovaly se přirozeně, naslouchaly pokynům režiséra a při opakování záběrů byly trpělivé. Filmový štáb naše žáky za jejich snahu ocenil.

 

 

 

Přestože z dlouhého natáčecího dne bude možná na konci jen několikaminutový snímek, tento den byl pro nás všechny velkou zkušeností.

 

Zjistili jsme, co taková filmová práce obnáší a že být hercem nebo herečkou není vůbec žádná legrace.

 

Martina Joujová

 

LEA'S BOX

P.S. Uvedené natáčení proběhlo v rámci mezinárodního vzdělávacího projektu LEA'S BOX a kromě našich dětí i pedagogů se ho zúčastnil filmový štáb a tvůrci projektu z Česka, Rakouska, Turecka a Velké Británie. Za českou stranu projekt realizuje společnost SCIO.CZ.

 

Věříme, že stejně jako nás budou i vás zajímat výsledky tohoto natáčení. Na to si ještě musíme počkat, ale zatím si můžete prohlédnout fotky z tohoto zajímavého dne.

 

 

Další fotografie z natáčení najdete zde.

                                                                                                                                                Karel Derfl

 

 

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!