Valentýnské kuchaření

Valentýnské kuchaření ve 3.třídě

Dnes se třeťáci nemohli dočkat výtvarných a pracovních činností – a to nejen kvůli Valentýnovi. V rámci českého jazyka zpracovávali kuchařské téma. V jednotlivých skupinách si sami vymysleli studený pokrm, který budou dnes společně připravovat. Předem si sepisovali potřebné ingredience, potřeby na vaření, vymýšleli osnovu a vytvářeli pracovní postup. Bylo zcela na každé skupině, jakým způsobem se dohodnou, které věci si přinesou, jak si rozdělí jednotlivé role ve skupině, jak předají informace rodičům.

Musím říci, že hodiny proběhly skvěle. Děti byly dokonale připravené. Vzájemně se domlouvaly, spolupracovaly, pomáhaly si, a když na nějakou ingredienci třeba zapomněly, dokázaly si poradit. Byla radost se dívat, s jakým nadšením pracují. A výsledek? Samé dobré „ňaminky“, které všichni připravili, byly nejen dobře naservírované, ale také skvěle chutnaly.

Další fotky najdete zde.                                                                                                    Martina Joujová