Beseda se spisovatelem

BESEDA SE SPISOVATELEM

Ve čtvrtek 18. března 2010 přijel do naší školy pan spisovatel Jiří Macoun. Tento spisovatel píše knížky pro děti a mládež.

Z jedné své knihy nám přečetl úryvek a my jsme ho mohli ohodnotit. Celá naše třída řekla, že to je moc pěkné a napínavé. Potom jsme se ho ptali na různé věci. Na konci besedy jsme si společně prohlédli jeho knížky a pan spisovatel se nám podepsal.

Tato akce se nám moc líbila. Bylo to zábavné a zajímavé. Všechny nás to bavilo.

Žáci a žákyně 3. a 5. třídy

Beseda se spisovatelem J.Macounem Beseda se spisovatelem J.Macounem

Besedy se postupně zúčastnily i děti z ostatních tříd a pan J.Macoun, který je nejenom autorem, ale také ilustrátorem svých knih, nám přitom četl, vyprávěl a odpovídal na naše zvědavé dotazy...

Beseda se spisovatelem J.Macounem Beseda se spisovatelem J.Macounem Beseda se spisovatelem J.Macounem

Mezi jeho knihy pro děti patří např. Experiment MAX, Faktor MAX nebo novinka Plus Minus Max

Vydal také několik odborných knih o historii letectví, válečnictví nebo československých opevnění. Svoje obrázky a ilustrace do těchto publikací přitom vytváří v počítači a používá k tomu grafické programy.

Klikni pro větší obrázek Klikni pro větší obrázek Klikni pro větší obrázek Klikni pro větší obrázek

Více o tvorbě pana Jiřího Macouna si můžete přečíst na jeho webové stránce.

Fotografie ze setkání s opravdovým "živým" spisovatelem  si můžete prohlédnout zde.

Karel Derfl, ředitel školy