MAPA ŠKOLY 2010

Mapa školy 2010Scio logo

Tak už jsme obdrželi výsledky MAPY ŠKOLY - neboli dotazníkového průzkumu, jak naši školu hodnotí naši žáci, jejich rodiče a jak sami sebe i svoji práci vidí učitelé a vedení školy.

Toto dotazníkové šetření i následné zpracování jeho výsledků bylo uskutečněno na základě objednávky ze strany vedení školy a bylo realizováno společností SCIO (www.scio.cz).

Podrobnosti o povaze průzkumu i jeho zadání najdete zde.

DětiObsah šetření:

- cíle školy;

- školní vzdělávací programy;

- výběr školy;

- spokojenost se školou;

- kvalita a forma výuky;

- hodnocení;

- vztahy;

- bezpečné a zdravé prostředí školy;

- materiální zázemí;

- školní NEJ...

Zpracování dotazníků:

Všechny dotazníky zpracovala uvedená společnost SCIO a poskytla nám souhrnné výsledky včetně srovnání naší školy s ostatními ZŠ z celé republiky, které si také objednaly stejný průzkum. Celkem se jednalo o 275 škol.

Výstupy projektu MAPA ŠKOLY:

Výsledky za jednotlivé účastníky jsou pro školu anonymní.  Projekt ale umožňuje vytvářet srovnání s takovým typem škol, u něhož je srovnání smysluplné.Dotazník

Všechny získané názory a informace poskytují cennou zpětnou vazbu a pomáhají vedení školy i pedagogům při zkvalitňování práce, zavádění změn i při dalším rozvoji školy.

Výstupy dotazníkového zjišťování jsou veřejné a jako takové jsou od 20.5.2010 přístupné na školním webu a v tištěné podobě také ve škole

Výsledky průzkumu on-line zde!

1) Vyvětlivky k tomu, jak průzkum probíhal a jak byly zpracovány výstupy (grafy, tabulky, srovnání toho, jak odpovídali na podobné otázky žáci 1.a 2.stupně, jejich rodiče i učitelé, atp.) najdete v ANALYTICKÉ ZPRÁVĚ.

2) Stručné shrnutí výsledků celého zjišťování najdete v části nazvané SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE.

3) Jakou zprávu jsme z výstupu obdrželi my ve škole si můžete přečíst v části nazvané SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO ŠKOLU.

4) Všechny otázky z dotazníků převedené do tabulek a grafů (porovnání podobných či stejných otázek z pohledu rodičů, žáků i učitelů, včetně srovnání s ostatními školami) si můžete prohlédnout v souboru  VŠECHNY OTÁZKY V GRAFECH  (má včetně obsahu celkem 138 stránek).

Pro případné porovnání nabízíme i výstupy MAPY ŠKOLY 2005/2006, které si můžete prohlédnout zde.

Poděkování!

Děkuji všem, kteří vyplnili a odevzdali dotazníky MAPY ŠKOLY, za otevřenost s jakou vyjádřili svoje názory na školu a její fungování, za slova uznání i za kritické připomínky.

V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek nemusíte samozřejmě čekat až na další dotazník, ale klidně se na mě kdykoliv obraťte. Přeji hezký den!

Mgr.Karel Derfl, ředitel školy

karel.derfl@zschrastice.cz