ŠKOLA V PŘÍRODĚ OČIMA DĚTÍ

Přijeli jsme 7.6. Byla jsem na chatce s Anetou, Soňou a Jíťou. Paní učitelky vymyslely soutěže např: jízda na kole, vybika, orientační běh.Měli jsme tam dobré snídaně, obědy a večeře. Nejvíc mě bavil bobřík odvahy, diskotéka, polední klid a cesta na Orlík. Největší zážitek byl jak pod Anetkou rupla postel i malá stolička. A když jsme jeli autobusem na školu v přírodě, tak Jitka řekla Soně, že se tam pasou koně a oni to byly krávy. Já jsem se tomu musela smát.

Zuzka Běloušková, 4.tř.

Škola v přírodě Sobědraž 2009

Všechny fotografie ze školy v přírodě najdete zde  nebo  zde.

Bobřík odvahy

Na škole v přírodě jsme měli bobříka odvahy. Kdo nechtěl jít, nemusel, ale musel si jít lehnout a spát. Takže šli bobříka skoro všichni. Museli jsme chvíli čekat než se paní učitelky schovají a pak to začalo. Nejdřív šla 1.třída, pak 2.třída, 3.třída a pak 4.třída, to jsme my, a nakonec 5.třída. Bylo to dobrý. Paní učitelka Peterková byla schovaná v křoví a strašila tam. Druhá paní učitelka Bára byla nejdřív na silnici a pak taky v křoví a taky tam strašila. A třetí to už si nepamatuju. Ale stejně byla nejlepší paní učitelka Joujová. Ta byla schovaná za stromem u takového velkého papíru, tam jsme se podepisovali, a do všech tam píchala klackem, aby se tam k ní nikdo nedostal. A to je asi všechno, co si pamatuju z toho bobříka.

Léňa Skalová, 4.tř

Ve čtvrtek jsme měli orientační běh. Šli jsme lesem a měli jsme tam různé otázky. My jsme přehlídli fáborky, tak jsme šli dokola a potom znova. Když jsme uviděli ty fáborky, tak jsme našli správnou cestu a šli jsme dál. A pak jsme došli až do tábora. Já jsem byl úplně promočený a měli jsme kvůli tomu trestné body. Potom jsme se šli převléknout do chatek a dát si sušit věci na zábradlí.

Fanda Srp, 4.tř.

Mně se nejvíc líbil orientační běh a taky bobřík odvahy. Měli jsme ohniště a různé soutěže. Ale nechutnaly mi obědy. Šli jsme na zámek Orlík přes most Žďákovák. Moc se mi tu líbilo až na to počasí a až na to, že jsme se nechodili koupat.

Domča Novák, 4.tř.

Nejvíc se mi líbilo jak jsme šli bobříka odvahy. Před tím jsem se bála, ale pak mě ten strach přešel. Nejvíc se mi na tom líbilo jak tam u toho papíru vykoukla paní učitelka Joujová a ještě jak nás vystrašila paní učitelka Jitka Peterková až jsme z toho utíkali a když jsme doběhli až k tomu papíru, chvíli jsme ho tam hledali. Pak jsme ho našli. Vystrašila nás tam paní učitelka Joujová. A ještě se mi líbilo jak nás paní učitelky bodovaly.

Míša Říhová, 4.tř.

Na školu v přírodě jsme přijeli v neděli. Učili jsme se dvě hodiny. V úterý jsme zpívali u ohně. Ve středu jsme s Lenkou učily. Večer byla diskotéka. V úterý jsme taky šli na Orlík, ale někdo tam nedošel. Ve čtvrtek byl bobřík odvahy, ten mě bavil, protože nás strašily paní učitelky. V pátek jsme jeli domů. Celý týden jsem se těšila na koťátka, jestli už budou koukat. Taky jsme hráli vybíjenou. Když jsme se měli podepsat při bobříkovi odvahy Štěpán a Mates se podepsali na značku KOVO. …

Soňa Hájková, 4.tř.

Ráno, když se naše chatka probudila, začali jsme uklízet. Paní učitelka zatroubila na trumpetu a všichni jsme šli do jídelny na snídani. Když jsme se nasnídali, tak přišla paní učitelka kontrolovat úklid. Dostali jsme dvojku, protože jsme už měli sbalené věci a svlečené povlečení z polštářů a peřin. Potom jsme si mohli hrát. Za chvíli paní učitelka zase zatroubila a šli jsme se učit. Učili jsme se matematiku a český jazyk. Pak jsme měli oběd. Po obědě jsme si měli balit a uklidit, ale naše chatka už měla sbaleno. Potom jsme nesli tašky k autobusu a jeli do Chraštic. Tam si pro nás maminky přijely.

Jíťa Kopejtková, 4.tř.