50.VÝROČÍ ŠKOLY

Pracovní schůzka 1961-2010

Naše škola  si v letošním roce připomíná 50 let od otevření nové budovy ZŠ. Při oslavách tohoto kulatého výročí by rozhodně neměli chybět ani naši bývalí žáci. Přestože do 24.září 2011, kdy oslava proběhne, je ještě poměrně dlouhá doba, oslovili jsme již nyní zástupce všech vycházejících ročníků z období 1961-2010 a pozvali je na krátké setkání ve škole, abychom si s nimi popovídali o připravovaném programu oslav a současně je požádali, zda by mohli předávat informace i svým spolužákům a zda by pomohli při získávání fotografií, dokumentů či jiných zajímavostí spojených s naší školou. Získali jsme tak okamžitou zpětnou vazbu od představitelů několika generací „našich žáků“. Vždyť nejstarší opustili školní škamna před půlstoletím a s nejmladšími jsme se loučili teprve v minulém roce. Bylo to milé a inspirativní setkání.

Setkání zástupců ročníků 1961-2010

Pracovní schůzka s pozvanými zástupci vycházejících tříd z let 1961-2010 se konala 6.5.2011 ve škole.

A na co všechno se můžete v září těšit? Na setkání bývalých žáků a zaměstnanců školy spojené s prohlídkou celé školní budovy. Zajisté si nenecháte ujít také kulturní program našich žáků, výstavu nejen o historii školy či různé doprovodné akce. Pro účastníky bude samozřejmě připraveno nové (aktualizované) vydání almanachu školy, pamětní školní trička i další drobné upomínkové předměty. V prostorách  školy budou promítány fotografie ze školních akcí a videoprojekce z tradičních žákovských divadel. Zájemci si také budou moci zakoupit nově vydaná DVD s těmito unikátními videonahrávkami. Kromě hlavního odpoledního programu bude součástí oslav 50.výročí také dopolední mše v chraštickém kostele nebo večerní posezení s hudbou a případně i tancem přímo ve škole, atd.

A pokud budete mít zájem setkat se a chvíli si např. posedět a v klidu popovídat se svojí bývalou třídou, nabízíme možnost zapůjčení prostor školy (po předchozí domluvě).

O podrobném programu oslavy 50.výročí nové chraštické školy budeme i nadále informovat v médiích i na webových stránkách školy  (www.zschrastice.cz). Na školním webu si již dnes můžete prohlédnout fotky vycházejících tříd  a zkusit poznat sami sebe, svoje rodiče, prarodiče, kamarády a učitele.

Marie Šprunglová                                                                              Mgr. Karel Derfl

za organizační výbor akce                                                                       ředitel školy

Kontaktní e-mail: skola@zschrastice.cz

2011 Periskop - Škole bude v září padesát213.4 KB