RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

7.třída

Třídní učitelka: Jana Břicháčková

 

Asistent pedagoga: Adéla Kolářová 

                      

Zástupce v SRPZŠ:  Vendula Krákorová

 

Zástupce v Žákovském parlamentu: K. Jonáková, M. Slavíková

 

Rozvrh třídy: ke stažení v pdf zde

 

KORONAVIRUS - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - INFO PRO ŠESŤÁKY

 

22.6.2020 Tak a je to tady, před námi už je jen jeden a zároveň úplně poslední týden tohoto školního roku. Pak už vás čekají tolik očekávané prázdniny, které si všichni plně zasloužíte. Minimálně za to, jak jste poctivě a pilně pracovali v tom nelehkém období, které máme už téměř za sebou.

Ve středu proběhne náš třídní výlet do Příbrami, kde si určitě užijeme spousu legrace. Už teď se moc těším. Vypadá to, že i počasí nám bude přát. Podrobnosti k výletu zašlu vám i vašim rodičům během dneška na email nebo Whatsapp. 

Velmi děkuji vám i vašim rodičům za včasné a zodpovědné vyplnění dotazníku k sebehodnocení, které bude podkladem pro závěrečné vysvědčení. Jeho konečnou podobu uvidíte v pátek, kdy vám ho osobně předám u školy. Nezapomeňte, že v pátek proběhne také naše společné třídní focení

Přeji vám krásný a klidný týden :-)

 

15.6.2020 Zdravím vás, šesťáci, čeká nás poslední týden učení, ten příští už budeme jen opakovat a hodnotit uplynulé období. Pojďme tdy ještě sebrat posledná zbytky sil a alespoň trochu zabrat. Nezapomínejte také na Meety, které vás tento týden čekají. 
Naše společné setkání proběhne ve středu 17.6.2020, vše platí podle původní domluvy, to důležité ale ještě připomenu a napíšu vám i rodičům do mailu. V případě velmi špatného počasí bude akce opět zrušena, věřím, ale že tentokrát už to klapne. Moc se na vás těším. 
Přeji vám krásný týden a vydržte, společne to zvládneme a dotáhneme do konce :-)

 

8.6.2020 Milí šesťáci, do začátku prázdnin zbývá posledních pár týdnů a je jen na nás, jak je prožijeme. Pojďme sebrat ještě poslední síly a vydat ze sebe to nejlepší. Doposud jste to všichni zvládali dle svých možností skvěle, tak věřím, že vám vaše nasazení vydrí až do konce. Pojďme společně ještě zabrat, máme to už za pár :-)
I tento týden vás čeká několik Meetů, vyjímečně začneme hned dnes v pondělí matematikou, kde zároveň domluvíme a naplánujeme naše středeční setkání. Už se na vás moooc těším.
Přeji vám krásný týden, mějte se moc hezky a pa :-) 

 

1.6.2020 Moc vás zdravím, moji milí šesťáci, pomalu ale jistě se blížíme do finále. od prázdnin nás dělí jen pár týdnů. Pjďme se tedy ještě trochu hecnout a v učení i plnění úkolů zabrat, ať si pak s klidným svědomím můžeme říct, že ačkoliv jsme byli doma a třeba jsme museli překonávat i nějaké překážky, pracovali jsme svědomitě, zodpovědně a na 100 procent. Opět vás čeká několik Meetů, sledujte proto své emailové schránky případně kalendáře a nezapomínejte se těchto online setkání účastnit, pokud vám to nebrání nějaké závažné důvody. Tento nebo příští týden bych také ráda uspořádala online setkání pro vaše rodiče. O jeho konání vás budu včas informovat. 
Pokud by bylo cokoliv potřeba, jsem vám k dispozici na mailu jana.brichackova@zschrastice.cz, Whatsappu, případně po předchozí domluvě na středeční konzultaci od 13.00 hodin. Přeji vám klidný a slunečný týden, mějte se famfárově. A abych nezapomněla, přeji vám krásný Den dětí! :-)

 

25.5.2020 Moji milí šesťáci, předně vám i vašim rodičům moc děkuji za pohotovost a rychlost v minulém týdnu při vyklízení vašich osobních věcí ze třídy a skříněk. Je skvělé, že komunikace s vámi takto funguje. Tento týden jsou drobné změny v konání online setkání, konkrétně angličtiny, která bude mimořádně ve středu od 12.30 hodin, nikoliv v pátek, jak jste byli zvyklí (já bohužel v pátek nemůžu). Navíc vás tento týden čeká druhá půlhodinka konverzace s Thomasem, která se uskuteční v úterý ve 13.15 hodin, tedy hned po matematice. Opět tedy pozorně sledujte své emailové schránky, abyste žádný z Meetů nepropásli. V případě potřeby jsem vám k dispozici na mailu jana.brichackova@zschrastice.cz, nebo na Whatsappu. Přeji vám krásný a pohodový týden. Budu se na vás těšit na Meetech. Mějte se krásně.

 

18.5.2020 Zdravím vás, šesťáci, v novém týdnu. Minulý týden většina z vás odevzdávání úkolů trochu šidila, tento týden tedy zkuste zase více zabrat. Do prázdnin ještě pá týdnů zbývá, ale my vydržíme a společně to zvládneme :-) 
Není nutné plnit vše, na druhou stranu bychom od vás rády nějakou práci viděly. Hlavně proto, abychom věděly, jestli učivo zvládáte a jak mu rozumíte. Velmi oceňuji a chválím ty, kteří vše poctivě plní. I tento týden si pečlivě kontrolujte své emailové schránky a nezapomeňte na Meety, které jsou pro vás připraveny. Přeji vám krásný a slunečný týden. Užijte si ho a opatrujte se. 
 

11.5.2020 Prodloužený víkend utekl jako voda, nový týden, a s ním nové učivo, úkoly a výzvy, je tu. Týdenní plán a k němu potřebné materiály máte k dispozici ke stažení níže. Věřím, že i tento týden se do plnění úkolů pustíte s chutí a odhodláním. I tentokrát je pro vás připraveno několik online meetů, kontrolujte si proto, prosím, své emailové schránky, případně sledujte Google kalendář. 

P.S. Děkuji rodičům, kteří se minulý týden zúčastnili videokonference. Ačkoliv se nás sešlo jen pár, bylo to velmi milé setkání a věřím, že nebylo poslední. Přeji všem krásný a pohodový týden. 

 

4.5.2020 Moc vás zdravím, šesťáci. Doufám, že jste si v rámci možností užili prodloužený víkend. I tento týden bude zkrácený, a co se úkolů a učiva týče o ně o chudší, jelikož v pátek je opět státní svátek. V rámci úkolu z dějepisu jste se určitě dozvěděli, co si 8.5. přopomínáme. 

I tento týden vás čekají online setkání - v úterý od 10.00 hod z angličtiny, ve čtvrtek od 10.30 hod z českého jazyka. Byla bych ráda a doporučuji    vám, abyste se těchto Meetů účastnili, pokud vám v tom nebrání nějaké závažné důvody. Mimojiné vám mohou pomoci usnadnit vaše domácí samostudium, můžete si zde probírané učivo procvičit a ptát se, pokud vám něco není jasné. Chválím všechny, kteří se těchto Meetů zúčastňují pravidelně. Ve čtvrtek odpoledne proběhne online setkání pro vaše rodiče. Pozvánku s konkrétním časem zašlu nejdéle v úterý na vaše školní emaily. Poprosím vás, abyste vašim rodičům s přihlášením na Meet pomohli, pokud to bude potřeba. Děkuji a přeji krásný týden. 

P.S. Týdenní plán a k němu potřebné materiály jsou k dispozici níže. 

 

27.4.2020 Nový týden je tu, moji milí šesťáci, a s ním i nový týdenní plán, nové výzvy a úkoly. Tento týden je však o něco kratší, v pátek je totiž státní svátek, proto je úkolů o něco méně. Práci si zkuste rozvrhnout tak, abyste mohli v pátek třeba už jen odpočívat. Moc chválím všechny, kteří s nasazením plní nabízené úkoly a pravidelně se účastní všech online setkání, cením si toho. I tento týden vás čeká

 několik Meetů, sledujte proto, prosím, pečlivě své školní emailové schránky, případně Google kalendář.Opět nabízím konzultace pro vás i vaše rodiče, v případě zájmu se mi, prosím, předem nahlašte. Přeji vám krásný týden. Užívejte nádherné jarní dny :-)

P.S. Pro větší přehlednost jsem již níže smazala starší plány a pracovní listy (seznam byl už moc dlouhý). Kdybyste náhodou něco ze starších metriálů potřebovali, dejte mi vědět a já vám je pošlu.

 

20.4.2020 Zdravím vás, moji šesťáci. Níže je dostupný nový týdenní plán a k němu potřebné materiály. Věnujte, prosím, pozornost dalším informacím uvedeným v plánu. Máte zde mimojiné zmíněná data a časy na Meety, které vás tento týden čekají. Také tam máte uvedenou nabídku na individuální konzultace, které budou probíhat každou středu od 13.00 do 14.00 hodin. Kdybyste chtěli tuto nabídku využít, dejte mi, prosím, vědět. 

Přeji vám krásný týden, mějte se moc hezky a opatrujte. 

 

14.4.2020 Dobré poledne moji milí šesťáci, zdravím vás po Velikonocích. Věřím, že jste si tyto svátky v rámci možností užili. Děkuji vám za vyplnění dotazníku a chválím vás za vaši aktivitu. Níže máte dostupný aktuální týdenní plán a pracovní listy. Přeji vám krásný týden a budu se na vás těšit  na našem dnešním Meetu v 15.00 hodin. Mějte se krásně, pa :-)

 

6.4.2020 Zdravím vás v novém týdnu, který bude co se objemu učiva a počtu úkolů týče skromnější, jelikož nás čekají velikonoční prázdniny. Velikonoce budou mít letos zcela jinou podobu, než jsme zvyklí. Věřím však, že najdete způsob, jak si je užít a jak zachovat alespoň nějaké tradice, které k tomuto svátku patří. Děvčata, maminky, babičky, nezapomeňte na to, že je přestupný rok. Další šanci budeme mít zase až za čtyři roky :D

Níže je dostupnýnový týdenní plán a k němu potřebné materiály.

Přeji vám krásný a pohodový týden. Jana B.

 

 

30.3.2020 Nový týden je tu a já vás opět zdravím, milí šesťáci. Doufám, že jste si uplynulý víkend užili. Počasí bylo nádherné, tak snad vám sluníčko dobilo baterky :-). I tentokrát obsahuje plán bohatou nabídku úkolů. Některé je nutno dělat na počítači, některé však ne. Zkuste si proto práci v průběhu týdne rozložit tak, abyste celý den nestrávili jen u obrazovky počítače, tabletu, nebo mobilu. Učení prokládejte odpočinkem, procházkou v přírodě, sportem, nebo čímkoliv, u čeho nemusíte příliš namáhat své hlavičky. Myslete na to, že ne jenom samotným učením matematiky, češtiny nebo angličtiny, se člověk učí. Pomozte s něčím třeba tatínkovi v dílně, mamince v domácnosti, nebo babičce na zahrádce. Věřím, že nasbíráte spoustu cenných rad a zkušeností a naučíte se mnoha novým dovednostem, které se vám v životě neztratí. 

Zítra ve 14.00 na vás budu těšit na našem dalším Meetu. Dáme další kolo hry Město, jméno, zvíře, věc? :-)

Kdybyste něco potřebovali, a usoudíte, že vám s tím mohu pomoci, obracejte se na mě přes mail, telefon, nebo Whatsapp. Mějte krásný týden a opatrujte se. Pa Jana B.

P.S. Níže je dostupný aktuální týdenní plán a k němu potřebné materiály.

 

27.3.2020 Dobré páteční odpoledne, šesťáci i rodiče. Další "školní" týden nám utekl jako voda. Každý z vás udělal obrovský kus práce, a proto vám všem patří VELKÁ POCHVALA. Obzvláště vás musím pochválit za dvě skvělé videokonference (Meety), které mě neskutečně nabily energií. Bylo skvělé vás vidět, popovídat si, zopakovat si nějaké učivo, ale zároveň se pobavit. Už teď se těším na další. 

Dle předpovědí nás čeká teplý slunečný víkend, jaké máte plány? Mám pro vás nějaké tipy:

- vydejte se na nějaký výlet nebo procházku do přírody, nebo si třeba jen lehněte do trávy a pozorujte okolí 

- namalujte něco křídou na chodník, třeba panáka a zaskákejte si  
- zahrajte si společně nějakou hru, co takhle skákání přes gumu, nebo míčová hra školka? (rodiče jistě rádi pomohou a naučí)

- postavte si bunkr

- přečtěte si na zahradě knížku, kterou už dlouho odkládáte

Ale hlavně! Dělejte to, co vás baví, co vás naplňuje a co vám vykouzlí úsměv na rtech :-) Přeji vám všem krásný a pohodový víkend. 

 

 

23.3.2020 Dobré odpoledne. Nový týdenní plán je dostupný ke stažení níže. Kdyby byly jakékolivdotazy, neváhejte mne kontaktovat. Děkuji za vaši dosavadní práci, přeji krásný slunečný den a pozitivní mysl :-)

                                         
 

22.3.2020 Milí rodiče, milé děti, zdravím vás a doufám, že jste si užili pohodový víkend, i když počasí bylo jako na houpačce. Velmi vám všem děkuji za vaše zpětné vazby, hodnocení i pochvaly, vážím si toho. Během zítřejšího dne vám sem opět nahraji týdenní plán s nabídou aktivit za jednotlivé předměty. Opět platí, že děláme pouze to, co zvládneme, co nás zajímá, nebo na co máme náladu. Když něco nepůjde, vůbec nic se neděje. Doufám, že se nám již tento týden podaří spojit se přes Google Meet, kde bychom se jednak mohli vidět (konečně), ale také si povídat o tom, jak trávíte čas, jak vám jde učení a třeba si vzájemně pomoci s tím, co nám nejde. Určitě se zde naučíme něco nového (minimálně pracovat s IT technologiemi). Přeji vám hezký zbytek víkendu a připomínám, že jsem vám k dispozici na emailu, telefonu, či Whatsappu. 

 

16.3.2020 Všechny vás moc zdravím a věřím, že jste si v rámci možností užili slunečný víkend. Jak jsem již avizovala, mezi přílohami níže naleznete plán na tento týden. Znovu připomínám, že jde pouze o návrh možností, co Vaše děti mohou dělat. Není nutné udělat všechno, záleží na možnostech a schopnostech každého žáka. 

Prosím o vaši zpětnou vazbu, co vám vyhovuje a co ne. Pro všechny z nás je tato situace nová, tak je potřeba vychytat mouchy a vše poladit tak, aby to bylo funkční a efektivní. Proto je velmi důležitá naše vzájemná komunikace a reflexe. Děkuji 

 

12.3. 2020 Zde vám budu nabízet doporučení, odkazy na úkoly, cvičení, úkoly, či pracovní listy. Vše je zcela dobrovolné, doporučuji však, aby žáci nabízené možnosti alespoň částečně využívali, aby svůj čas strávený doma využívali efektivně, opakovali a upevňovali si doposud získané dovednosti a vědomosti, případně se pokusili je dle svých možností rozšiřovat. Po určité době zde nabídnu řešení k úkolům z pracovních sešitů a listů, aby si mohli žáci svoji domácí práci zkontrolovat. 

Také vám zde nabídnu odkazy na vzdělávací portály, které jsou zdarma, opět je na vás respektive na dětech, zda je vyzkoušíte nebo ne, ale nebojte se toho :-)

 

11.3. 2020 Vzhledem k tomu, že došlo k uzavření školy v rámci mimořádných opatření proti šíření koronaviru, rozhodli jsme se sdílet pracovní materiály a učivo pro děti v rámci třídy tímto způsobem. Práci pro žáky budu vkládat formou odkazů na tuto stránku. Pracovní listy budou případně přiloženy ke stažení níže. Není nutné vypracovat veškerá navrhovaná cvičení, je na posouzení a možnostech každého žáka, kolik toho zvládne. V případě jakýchkoli dotazů nebo případné potřeby pomoci s učivem se na mne obracejte přes email (jana.brichackova@zschrastice.cz), telefon (723185393) či Whatsapp. 

 

PřílohaVelikost
Rozvrh vyučování 2020/2021 - 7.třída78.01 KB

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!