Hodnocení školy

Mapa školy 2010Scio logo

Opět po několika letech jsme zadali u společnosti SCIO (www.scio.cz) zpracování průzkumu, jak naši školu hodnotí naši žáci, jejich rodiče a jak sami sebe a svoji práci vidí sami učitelé i vedení školy.

Co je MAPA ŠKOLY?

Projekt Mapa školy je realizován pomocí rozsáhlého dotazníkového šetření, které je zaměřeno na zmapování školního klimatu, tedy vzájemné vztahy, jednotlivé postoje a představy žáků, rodičů a učitelů školy.

Většina otázek v dotaznících je tzv. uzavřená, respondenti tedy vybírají jednu či více odpovědí z nabídnutého seznamu.

Dotazníky jsou vyplňovány anonymně. Nikdo nevyplňuje své jméno ani jiné identifikační údaje. Nikdo se tedy nemusí bát, že bude prozrazeno, jak v dotazníku odpovídal.

DětiObsah šetření:

- cíle školy;

- školní vzdělávací programy;

- výběr školy;

- spokojenost se školou;

- kvalita a forma výuky;

- hodnocení;

- vztahy;

- bezpečné a zdravé prostředí školy;

- materiální zázemí;

- školní NEJ...

Realizace dotazníkového šetření: Dotazník

Na realizaci dotazníkového šetření má škola čas od 1. února až do 19. února 2010.

Vyplňování dotazníků nemusí probíhat v jeden den, škola má k dispozici až čtyři týdny a záleží jenom na jejím rozhodnutí, kdy projekt zrealizuje.

Vzhledem k termínu jarních prázdnin (15.-19.února 2010) proběhne vyplňování dotazníků v naší škole nejpozději do pátku 12.2.2010.

Zpracování dotazníků:

Všechny dotazníky zpracuje uvedená společnost SCIO a poskytne nám souhrnné výsledky včetně srovnání naší školy s ostatními ZŠ z celé republiky, které si také objednali stejný průzkum.

Výstupy projektu MAPA ŠKOLY:

Výsledky za jednotlivé účastníky budou pro školu anonymní.  Klikni pro zvětšení obrázkuŠkola tak nebude moci zjistit, kdo jak konkrétně odpovídal (možnost určení ročníku, nikoliv žáka).

Projekt ale umožňuje vytvářet srovnání s takovým typem škol, u něhož je srovnání smysluplné.

Všechny získané názory a informace poskytnou cennou zpětnou vazbu a pomáhají vedení školy i pedagogům při zkvalitňování práce, zavádění změn i při dalším rozvoji školy.

Výstupy dotazníkového zjišťování jsou veřejné a jako takové budou přístupné na školním webu a v tištěné podobě ve škole.

Výstupy MAPY ŠKOLY ze školního roku 2005/2006 si můžete prohlédnout zde.

Poděkování:

Děkuji za ochotu a věnovaný čas všem, kteří se rozhodnou zapojit do průzkumu MAPA ŠKOLY a vyplní dotazník!

Mgr.Karel Derfl, ředitel školy