STOP ŠIKANĚ! ...aneb NEBOJTE SE POMÁHAT!

V I D E O !!!

Logo projektu Minimalizace šikanyV rámci projektu MIŠ, do kterého se naše škola zapojila, se žáci 8.ročníku spolu s p.uč.J.Derflovou přihlásili do soutěže o nejlepší reklamní kampaň proti šikaně.

Nejdříve se ale zúčastnili dvoudenního setkání žákovských týmů v Praze, kde se pod vedením odborníků dozvěděli, jak správně pracovat s médii a spoustu dalších užitečných věcí.

Obrázky z našeho videa STOP ŠIKANĚObrázky z našeho videa STOP ŠIKANĚObrázky z našeho videa STOP ŠIKANĚ

Pak jsme plnili "domácí úkol" tzn. vymyslit nosnou myšlenku svojí kampaně a pokusit se ji co nejlépe vyjádřit pomocí různých mediálních prostředků.

Jednalo se o HESLO kampaně, AUDIO spot, VIDEO spot, PLAKÁT a PREZENTACI. Svoje práce jsme zaslali pořadateli soutěže - Nadaci O2 a v lednu 2009 jsme se pak vydali do Prahy, kde se v Klubu Lávka konalo finále projektu za účasti ministra školství Ondřeje Lišky a dalších zástupců ministerstva, České školní inspekce, odborné pedagogické veřejnosti, novinářů i televize.

Zpěvák Ondřej RumlStop šikaně!

Program byl složen z vystoupení a prezentací zástupců žákovských týmů ze škol z celé České republiky.

Moderátorem akce byl herec Tomáš Hanák, který mimo jiné dělal rozhovory se soutěžícími. Za naši skupinu mluvila hlavně zdenka Kopejtková, která dokázala opravdu pohotově reagovat na dotazy a sklidila zasloužený potlesk diváků v pleném divadelním sále.

Po skončení všech prezentací následoval hudební program a porota mezitím rozhodla o konečném pořadí ve všech kategoriích. Velkým naším úspěchem bylo vyhlášení kategorie nejlepší reklamní videospot, ve které jsme získali krásné 1.místo!!!

Stop šikaně!Projekt Stop šikaně!

Projekt jsme si užili, naučili se hodně nového a poznali zajímavé lidi, ukázali jsme, co umíme a také jsme dost dobře reprezentovali sebe, svoji práci i naší školu.

Více o projektu na www.minimalizacesikany.cz

Vítězný tým...

Vítězné videospoty si můžete prohlédnout zde ve zkrácené verzi i dlouhé verzi.

Videozáznam rozhovoru T.Hanáka se Z.Kopejtkovou si můžete pustit zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

A zde si můžete přečíst, co o nás napsali novináři:  Týden.cz ,

Plakát STOP ŠIKANĚ - návrh našich žáků756.04 KB