Projektové vyučování

Projekt FINANČNÍ SVOBODAPeníze

V rámci rozvíjení finanční gramotnosti se naši žáci 6.-9.třídy zúčastnili školního projektu "Finanční svoboda" . Ve smíšených skupinách se seznamovali s pravidly pro efektivní a rozumné nakládání s finančními prostředky, možnostmi zúročení kapitálu, investování a mnoho dalšího.

Zahráli si stolní hru Finanční svoboda a vyzkoušeli si tak, jaké to je podnikat, jak si vytvořit vlastní podnikatelský záměr i finanční plán. Udělali si také test znalostí a schopností potřebných pro úspěšné podnikání.

Projekt Finanční svobodaProjekt Finanční svobodaProjekt Finanční svoboda

Současně se ale také dozvěděli, jaká rizika přinášejí  např. hazardní hry, sázení a gamblerství, mohli si  také sami zkusit  zahrát ruletu, vsadit na "šťastná čísla" a spočítat matematickou pravděpodobnost výhry nebo spíše prohry, kterou také většinou na vlastní kůži ihned pocítili... i když to bylo všechno jenom jako!

Projekt Finanční svobodaProjekt Finanční svobodaProjekt Finanční svoboda

Projekt Finanční svobodaProjekt FINANČNÍ SVOBODA připravila p.učitelka A.Váňová spolu s M.Kotápišovou, které se také patřičně předem připravily na dvoudenním školení o finanční gramotnosti.

Spolu s ostatními pedagogy II.stupně přichystaly netradiční výukové dopoledne, kterým ale naše snaha o zvyšování tzv. finanční gramotnosti žáků naší školy zdaleka nekončí, protože tyto kompetence a výstupy jsou také součástí našeho Školního vzdělávacího programu (ŠVP).

Proto se budou naši žáci prostřednictvím podobných projektů, ale častěji přímo ve výuce jednotlivých předmětů i nadále učit, jak správně nakládat s finančními prostředky.

Více fotografií z projektu si můžete prohlédnout zde.