Trvalá obnova školy

TOŠ

Program Trvalá obnova školy (dále jen TOŠ) je zaměřen na získání nástrojů spolupráce učitelů mezi sebou navzájem, porozumění procesům, které ve škole a okolo ní probíhají, a na využití těchto poznatků ve vedení školy. Velký důraz je kladen na praktické, a pokud možno okamžité využití dovedností, vzájemnou podporu účastníků, a především na změny práce s učitelským sborem a spolupráce s rodiči a obcí.

Všichni účastníci programu TOŠ vytvářejí spolupracující skupinu (network) a pomáhají si výměnou zkušeností, vzájemnými návštěvami a společnými workshopy. Účastníci, kteří úspěšně dokončí první ročník programu, se mohou zapojit do práce skupiny absolventů.

V této pracovně-vzdělávací skupině je zapojeno více než 100 škol z celé ČR, které si navzájem poskytují zkušenosti a podporu při řešení nejrůznějších otázek a problémů týkajících se vedení školy a její transformace v moderní otevřenou vzdělávací instituci.

Naše škola se zapojila do programu Trvalá obnova školy již v roce 2001. V současné době jsme členy networku TOŠ a pokračujeme v aktivitách podporujících rozvoj školy.

Více informací o programu TOŠ na webu projektu Dokážu to?.