Volitelné předměty 2016-2017

Nabídka volitelných předmětů na II. stupni ZŠ

Vážení rodiče,

vaše dítě má opět možnost výběru povinně volitelných předmětů z naší nabídky, která je v souladu se školním vzdělávacícm programem (ŠVP) „Spolu a v pohodě“.

Ve školním roce 2016/2017 si žáci II.stupně mohli vybírat z podobné nabídky předmětů jako v uplynulém roce, jen Dramatickou výchovu nahradil předmět Filmová tvorba a celkově byl počet předmětů snížen vzhledem ke skutečnosti, že budeme mít od září nižší počet druhostupňových žáků. Nabídkou volitelných předmětů chceme dětem umožnit individuální profilování dle jejich skutečného zájmu a popř. i dle představy o výběru budoucího povolání či dalšího studia.

Volitelné předměty
 Nabídka pro školní rok 2016/2017:

Z uvedené nabídky volitelných předmětů bylo nakonec otevřeno 6 skupin předmětů (volitelné předměty), přičemž žáci v 9.ročníku  mají v učebním plánu celkem 3 hodiny a v 7. a v 8.ročníku celkem 2 vyučovací hodiny volitelných předmětů týdně.

Vámi vyplněné přihlášky (které již v červnu obdrželi žáci) nám poskytly důležité vodítko pro přípravu učebního plánu i rozvrhů pro další školní rok. Vybírali jsme předměty podle projeveného zájmu dětí, ale samozřejmě s ohledem na naše možnosti kapacitní i organizační a také tak, abychom mohli předměty vhodně zařadit do rozvrhu (což bývá občas problém, neboť žáci jsou zařazováni do skupin napříč jednotlivými ročníky!). Děti, kterří si vybrali některý z předmětů, který nakonec nebude otevřen pro malý počet zájemců (Domácnost a Základy administrativy) budou zařazeni do skupin s volnými místy.

Konečné rozdělení žáků do jednotlivých skupin a předmětů probíhá tak, aby každý žák II.stupně ZŠ mohl dostat na začátku září 2016 vlastní rozvrh s individuálním učebním plánem.

Děkujeme za vaši podporu, pochopení i zájem a těšíme se na další spolupráci!

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

Nabídka volitelných předmětů 2016-2017 - 7.ročník550.38 KB