Volitelné předměty 2019-2020

Nabídka volitelných předmětů na II. stupni ZŠ

Vážení rodiče,

vaše dítě má opět možnost výběru povinně volitelných předmětů z naší nabídky, která je v souladu se školním vzdělávacícm programem (ŠVP) „Spolu a v pohodě“.

Pro školní rok 2019/2020 si žáci II.stupně mohli vybírat z podobné nabídky předmětů jako v uplynulém roce, byl přidán předmět Technické tvoření a celkově byl počet předmětů zvýšen vzhledem ke skutečnosti, že budeme mít od září vyšší počet druhostupňových žáků. Nabídkou volitelných předmětů chceme dětem umožnit individuální profilování dle jejich skutečného zájmu a popř. i dle představy o výběru budoucího povolání či dalšího studia.

Nabídka pro školní rok 2019/2020:Volitelné předměty

Z uvedené nabídky volitelných předmětů bylo nakonec otevřeno 7 skupin předmětů (volitelné předměty).

Vámi vyplněné přihlášky (které již v červnu obdrželi žáci) nám poskytly důležité vodítko pro přípravu učebního plánu i rozvrhů pro další školní rok. Vybírali jsme předměty podle projeveného zájmu dětí, ale samozřejmě s ohledem na naše možnosti kapacitní i organizační a také tak, abychom mohli předměty vhodně zařadit do rozvrhu (což bývá občas problém, neboť žáci jsou zařazováni do skupin napříč jednotlivými ročníky!).
Děti, které si vybraly některý z předmětů, který nakonec nebude otevřen pro malý počet zájemců (Cvičení z češtiny) budou zařazeni do skupin s volnými místy.

Konečné rozdělení žáků do jednotlivých skupin a předmětů probíhá tak, aby každý žák II.stupně ZŠ mohl dostat na začátku září 2019 vlastní rozvrh s individuálním učebním plánem.

Děkujeme za vaši podporu, pochopení i zájem a těšíme se na další spolupráci!

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy