Náramková výzva

Jdete do toho s námi?

S našimi sedmáky jsme během třídnických hodin zjistili, že problémy, které mají ve škole i v soukromém životě, rozhodně neplynou z toho, že by byli hloupí, neuměli se učit, nebo nechápali, co se po nich chce. Spíše z toho, že si nevěří, jsou sami k sobě i k ostatním moc tvrdí, chtějí mít svoje zajeté koleje a odmítají změnu, nerespektují to, jak se cítí, mají snahu se zalíbit okolí a to i přesto, že je po nich vyžadováno něco, s čím vlastně sami nesouhlasí, že mají problém udělat chybu, nebo se k ní postavit čelem. A tak, když se nám podařilo všechno toto pojmenovat a formulovat, byl už jen krůček k tomu, že jsme společně vytvořili program, který by pomohl a ve kterém by nikdo nebyl sám….. Náramkovou výzvu.

Proč náramkovou? No přeci proto, že náramek máte na ruce pořád. Kdykoli se na něj podíváte, můžete si připomenout to, oč vlastně usilujete. A taky proto, že ve skupině je síla – pokud vidím, že i moji spolužáci, učitelé a blízcí usilují o stejnou věc jako já, podpoří mě to. V té chvíli vím, že to za to stojí.

A proč nejen náramek, ale rovnou i smlouva? Lidský mozek má jednu nepěknou vlastnost – je líný. Když má pocit, že pracovat nemusí, tak prostě nepracuje. No a smlouva je něco, co mají lidé už po generace zafixováno jako něco závazného, co se nesmí porušit. Tudíž jsme přirozenou lenost potlačili pocitem závazku. Zároveň nám smlouva připomíná, o co že nám vlastně jde.

Ještě máme jedno proč…. Proč 21 dní? Opět v tom svou roli hraje mozek – Jestliže něco pravidelně opakuji po dobu tří týdnů, stává se z toho pro mě zvyk. A zvyky je těžké měnit…

Náramky jsme nasadili 22.11.2018 a zprávu o tom dali na školní Facebook. Pak se stala neuvěřitelná věc – náš třídní projekt začal žít svým vlastním internetovým životem. Během pár hodin od zveřejnění se na nás obrátilo několik desítek lidí s žádostí o náramek a zapojení do akce. Teď, v neděli ráno, už jich je několik stovek.

Tímto článkem chceme tedy také poděkovat za obrovskou   podporu, které se nám takto dostává. Děkujeme lidem, kterým   není lhostejné to, jak žijí, a jsou ochotni s tím něco udělat.

Děkujeme, že má naše výzva větší smysl, než jsme kdy doufali.   Děkujeme, že se společně pokoušíme zlepšit svět!

Sedmáci a jejich třídní učitelka, ZŠ a MŠ Chraštice

P.S. Samozřejmě se o náramky rádi podělíme, jen po nás,

prosím, nechtějte ty zelené. Ty jsou jenom naše.

Objednávky náramků provádějte pouze prostřednictvím tohoto formuláře. Náramky vám zašleme poštou nebo si je můžete osobně vyzvednout v ZŠ a MŠ Chraštice, Chraštice 44, 262 72.

Náramková smlouva195.05 KB