Děti do školy - výjimka!

Výjimka MZ v návratu žáků do školy!

V pondělí 12.4.2021 se do školy vracejí žáci z 1.stupně a děti (předškoláci) v MŠ. U nás  se zatím jedná o žáky 4. a 5. ročníku a děti plnící povinnou předškolní docházku v MŠ.

Podle mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví se ale mohou vrátit do školy také děti rodičů, kteří vykonávají profese, jež jsou vyjmenovány v seznamu. Jsou to např. zdravotníci, záchranáři, policisté a další (více v bodě 14 na straně 3 v MO MZ ze dne 6.4.2021).

Pokud se vás to týká a máte zájem dát svoje dítě do MŠ nebo dítě (jen žáci 1. - 5. ročníku ZŠ), do naší základní školy, vyplňte do neděle 11.4. přihlašovací dotazník, který jste obdrželi na školní mail vašeho dítěte.

Od pondělí 12.dubna 2021 bude vaše dítě zařazeno do celodenní školní družiny s možností zúčastňovat se i distanční výuky se svojí třídou. Pro on-line výuku probíhající ze školy, je nutné si přinést s sebou vlastní IT zařízení včetně sluchátek s mikrofonem. Bohužel je kapacita školy v tomto směru již téměř vyčerpána  a nemáme příliš možností zapůjčovat další zařízení. I přesto můžeme několika dětem pomoct, takže se na nás obracejte individuálně a budeme spolkečně hledat nějaké řešení. :-)

Pro nástup dětí rodičů v IZS do školy platí stejná pravidla jako pro ostatní (antigenní testování 2x týdně a dodržování hygienických pravidel včetně respirátorů nebo zdravotnických roušek). Látkové roušky nejsou povolené.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci!

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

karel.derfl@zschrastice.cz