Kavárna "Co je zase?"

Vážení rodiče,

zveme vás na Kavárnu pro rodiče, která se uskuteční v pondělí 20.9.2021 od 17.00 hodin v podkroví MŠ.

Slýcháte občas od dětí věty, které Vás štvou?

„To neřeš mami.“
„Buď v klidu, tati.“
„No jo, pořád.“
„Co je zase?“
„Proč pořád já?“
Jak na tyto a podobné věty a další chování svých dětí reagovat, se můžeme společně podívat na semináři pro rodiče, který bude probíhat v naší škole. Během něj budeme sdílet, jak v podobných situacích reagovat tak, abychom se s dětmi nedohadovali a zároveň je vedli k odpovědnosti za jejich chování a k samostatnosti. Osvojíme si konkrétní principy (objektivní jazyk, kontrolované odžívání emocí, zvládání výmluv, …), které snižují počet hádek a vedou děti k odpovědnosti za chování a k samostatnosti.

Seminář pomůže zlepšit naše sebeovládání v běžných situacích a usnadní porozumění mezi námi a dětmi.
Lektor: Mgr. Michal Dubec
Michal Dubec je učitel. Učil 9 let na základní škole, dále na gymnáziu a na vysokých školách (ZČU, ČVUT).
V současné době učí v programu Učitel naživo.
Zabývá se vedením lidí (žáků, studentů a dospělých) k samostatnosti a k odpovědnosti za vlastní chování, prací se skupinovou dynamikou, prací s emocemi a sebepoznáváním.

Těšíme se na další netradiční posezení spojené s povídáním o zajímavých tématech, ke kterému vám rádi uvaříme kávu a nabídneme zákusek. :-)

Protože se tentokrát setkáme opět naživo, bude třeba dodržovat některá hygienická opatření - respirátory, čestné prohlášení. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

karel.derfl@zschrastice.cz