MIŠí děti z Chraštic říkají: STOP kyberšikaně!

Logo projektu Minimalizace šikanyNaše škola se jako jedna z 18 ZŠ z celých Čech a Moravy zapojila do projektu "MIŠí děti říkají STOP kyberšikaně". Graf - kyberšikana

Na prvním setkání pan ředitel Karel Derfl seznámil všechny žáky s tímto projektem, s jeho cílem, s možnými nebezpečími dnešních technických vymožeností a promítl žákům příběh dívky, která se stala obětí kyberšikany.

Žáci se seznámili se třemi kategoriemi (literární, výtvarnou a audio-video) tohoto projektu, kdy budou Klikni pro zvětšení obrázkunejprve vyhodnoceni ve školním kole a poté se nejlepší tříčlenná skupina zúčastní celostátního kola.

Podrobné informace a propozice soutěže najdete na www.minimalizacesikany.cz.

Další zajímavé odkazy:

Weby Bezpečně-online  a Saferinternet, článek Ujasněme si pojmy: Kyberšikana

Zde si můžete prohlédnout nebo stáhnout oficiální plakát projektu, plakát do sborovny, leták pro děti i leták pro rodiče.

Školní kolo v naší škole proběhlo v úterý 26.10.2010 a celostátní kolo bude v lednu 2011 v Praze. Kromě toho pojede tříčlenný tým našich žáků do Prahy na dvoudenní seminář o mediální tvorbě, na kterém se budou od profesionálů učit, jak správně připravit účinnou reklamní kampaň.

A jak to u nás ve škole probíhalo?

Zapojili se opravdu všichni žáci. Prvňáčci si s paní učitelkou povídali o tom, co je to vlastně šikana, jaká nebezpečí jim můžou hrozit, že jim nesmí nikdo ubližovat a pokud se tak děje, na koho se mají obrátit.

A ostatní žáci natáčeli videa, tvořili plakáty, psali komiksy i básničky, fotili, tvořili informační plakáty pro rodiče, a to zcela samostatně, pouze s některými technickými záležitostmi (např. stříhání videa) jim pomáhal pan ředitel. A my všichni ostatní byli velmi zvědavi na žákovské prezentace při školním kole.

Připravujeme projekt STOP kyberšikaně! Připravujeme projekt STOP kyberšikaně! Připravujeme projekt STOP kyberšikaně!

Motivace pro žáky byla skutečně veliká, vítězná třída se jeden den nebude muset vůbec učit a vytvoří si zážitkový program se svojí třídní učitelkou.

Takže hodně zdaru a STOP kyberšikaně!

Fotografie ze školního kola projektu si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde. Více informací o projektovém dni 26.10.2010 a také videa a práce žáků najdete v článku zde.

Jolana Vaněčková, Karel Derfl