Návštěva ze Švýcarska 2009

O prázdninách nás navštívili žáci a učitelé z partnerské školy

V termínu 6.-11.července 2009 u nás pobývalo 20 dětí a 6 dospělých ze švýcarského Heimiswilu.

Grundschule HeimiswilŠvýcarská vlajkaZákladní škola Chraštice

Prožili u nás týden společně s našimi žáky a všemi, kteří se do programu zapojili. Naše děti měly možnost účastnit se programu, výletů a dalších akcí společně se švýcarskými hosty. Oblíbené byly večerní diskotéky, moc se líbilo vystoupení šermířské skupiny Collegium Armatum nebo páteční rockový koncert mirovické kapely Hand Grenade. Zajímavá byla i ukázka dovednosti nejmladších hasičů z Tušovic a Chraštic.

Petra ze Zdenou nabídly svezení na koníchVýlet do Koněpruských jeskyníVečení zábava ve školním klubuPražský Hrad

Na programu byl již tradičně celodenní výlet do Prahy, návštívili jsme i Aquapark v Příbrami, prohlédli si Koněpruské jeskyně a město Beroun, prošli se Českým Krasem, navštívili pražskou zoologickou zahradu i sklárnu v Anníně na Šumavě, vyjeli jsme lanovkou na Pancíř. Krásným zážitkem bylo večerní vypouštění světelných přání, milé bylo promítání fotografií z loňského pobytu ve Śvýcarsku, ale i z tohoto týdne.  Celkem přirozené byly obavy z toho, jak naši hosté zvládnou celodenní pobyty v českých rodinách, ale ukázaly se jako zbytečné, neboť vše dopadlo skvěle a bez problémů. Bylo to náročné i milé zároveň a když jsme se s našimi švýcarskými přáteli loučili, objevily se i slzičky.

Společné foto před rozloučením

Díky všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do přípravy a zajištění pobytu i programu, pomáhali nám přímo i nepřímo, dětem a rodičům za ochotu a podporu, paním učitelkám i zaměstnancům školy za neúnavnou každodenní práci a pomoc, neboť bez vaší ochoty a spolupráce by se vše nevydařilo tak dobře, jak to bylo.

Tak ještě jednou díky a krásné prázdniny!

Karel Derfl, ředitel školy

Kdo měl čas a chuť s námi pobýt, ten byl srdečně vítán a mohl si vše užít spolu s námi.

Lenka Zlochová

Praha a my

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM

Děkujeme všem, kteří přispěli finančním či věcným darem na  zajištění této akce. Jsou to:

- firma OKNOPLASTIK

- Martin Stejskal, DŘEVOSORT Kletice

- p.Pivoňka, Jatka Rosovice

- Karel Sladký, Mirovice

- Jana Häringerová, Kadeřnictví Zalužany

- Skalovi, Chraštice

- Obec Chraštice

- Obec Zalužany

- Cukrárna Mirovice, p.Hušková

- Cukrárna u kostela, Mirovice, p.J.Rašková

Zde se můžete podívat na webové stránky Grundschule Heimiswil.

Fotografie z našeho pobytu ve Švýcarsku (r.2008) najdete ve fotogalerii zde.

Fotky z letošní návštěvy Švýcarů u nás (r.2009) najdete ve fotogalerii zde.

A článek z Periskopu si můžete přečíst zde.