Tančíme ve škole

Projekt: Hodiny tance

a společenské etikety

Postřehy žáků 7.třídy:

Dne 14.11.2013 jsme přišli do školy všichni hezky oblečeni, protože jsme měli hodiny tance. Uskutečnilo se to v podkroví nad školkou. Na úvod nám pan Fíla vysvětlil prezentací slušné chování ve společnosti. Naučil nás tyto tance: waltz, rondo, salzu, cha chu a mazurku. Nakonec nám ukázal stolování.
Lenka a Markéta

Ve čtvrtek ráno jsme přišli v košilích a kravatách a holky v šatech. Ráno jsme pomohli připravit židle, stoly a ozvučení. Pak nám začal pan Fíla vysvětlovat základy tance. Všichni se dobře bavili, i když to nikdo neuměl. Ke konci se pár odvážlivců rozhodlo tancovat v páru. Pak se všichni vrhli na jednohubky s krabím masem. Po obědě jsme to všechno uklidili a šli domů.
Pepa a Lukáš

Ve čtvrtek jsme měli projekt tance a etikety a přišli jsme krásně vymódění. Kluci museli mít kravaty a holky šaty nebo sukni. Pořádalo se to v podkroví nad družinou. Všichni jsme si přinesli židle a pán nám začal vyprávět, co máme dělat, když budeme na plese a učil nás různé tance – waltz, rondo, salzu, cha chu, mazurku a taky nás učil, jak máme stolovat. Nakonec jsme tancovali ve dvojicích a pak jsme jedli jednohubky.
Nikola a Martina

Je čtvrtek ráno, ve škole jsou všichni oblečení do svátečního oblečení. Kluci mají kravatu a košili, holky nádherné šaty. Sešli jsme se v podkroví a pán nám dával přednášku o etiketě a společenském chování. Také jsme tancovali, nejprve samostatně, pak i v párech. Řekl nám i o etiketě stolování a paní kuchařky nám udělali řízek s kaší. Moc se nám projekt líbil a chtěli bychom to zažít znovu. Děkujeme.
Lucka a Kačka

Ráno jsme přišli společensky oblečení. Událost se konala nad školkou. Na začátku výuky jsme si řekli pár věcí o slušnosti s učitelem tance panem Fílou. Naučil nás několik kroků ( waltz, rondo, salza ). Na konci jsme měli možnost tančit v párech, naučit se stolovat, jak se oblékat na různé události a oslavy.
Láďa a Vašek

Ve čtvrtek 14.11. jsme přišli do školy slušně oblečeni. Kluci na sobě měli kravatu a holky hezké šaty. Potom, jsme šli všichni nad družinu. Tam jsme si na chvíli sedli a pan Fíla nám povídal o chování. Pak jsme tancovali, učili jsme se rondo, waltz, mazurku. Potom bylo krásné občerstvení.
Dan a Martin

Dne 14.11. k nám do školy přijel taneční mistr. Naučili jsme se pár kroků, ale moc nám to nešlo. Museli jsme mít společenské oblečení. Naučili jsme se waltz a mazurku. Na konci tančení jsme měli jednohubky. Docela se nám to líbilo. David a Matěj

Fotografie z našich prvních tanečních hodin si prohlédněte zde, ukázka správného stolování je zde.