Výlet 5.třídy do Písku

Náš rozlučkový výlet do Písku...

V pátek 31.5.2013 ráno jsme se vydali s paní učitelkou do Příbrami autobusem a pak jsme zamířili na vlakové nádraží. Čekali jsme na vlak a mezitím jsme se fotografovali na mostě. Pak jsme jeli rychlíkem do Písku. Moc se nám to líbilo. Někteří jeli vlakem poprvé.

Z  nádraží jsme se vydali podívat na Putimskou bránu. Pak jsme se šli do elektrárny královského města Písku, viděli jsme tam figurínu vynálezce Františka Křižíka a jeho vynálezy (např. lokomobilu, vodní kolo, obloukové lampy).

Pak jsme navštívili Prácheňské muzeum, kde jsme se učili podepsat gotickým písmem, stavěli jsme přemyslovský hrad z dřevěných kostiček. A potom jsme si zkoušeli gotické obleky princezen, princů a kašpárků. V muzeu jsme si prohlédli veliké hodiny přes dvě patra, byla tam výstava o historii naší země, o pravěku, středověku, o válce a jiné zajímavosti. Líbila se nám i výstava živých ryb.

Po prohlídce muzea jsme se rozdělili na skupinky a šli jsme na písecké náměstí nakupovat. I když sluníčko nesvítilo a spadlo na nás i pár kapek, přesto se nám výlet vydařil. Jeli jsme domů opět vlakem do Mirovic, kde na nás čekali rodiče.

Moc se nám to líbilo a chtěli bychom paní učitelce poděkovat!

„Páťáci“