RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Kin-ball

Znáte KIN-BALL? 

 

Že ne? No, my jsem doposud také netušili, o co vlastně jde, ale od čtvrtka 7.4.2011 už víme nejenom to, že se jedná o nový sport, ale také to, že je při něm veliká zábava!

 

Přijeli k nám totiž zástupci Českého svazu Kin-ballu, aby nás naučili pravidla a předvedli, jak se KIN-BALL hraje. A hned jsme si také i my mohli Kin-ball zahrát.

 

Teď už také víme, že Kin-ball neboli Omnikin vznikl v Kanadě v roce 1986. Tento kolektivní sport se nepodobá žádnému známému míčovému sportu.

Hrají proti sobě zpravidla 3 čtyřčlenná družstva, která se snaží chytat a odpalovat míč tak, aby soupeřům spadl na zem. Problém je v tom, že kin-ballový míč je tak veliký, že jeden hráč ho sám nechytí a neudrží.  Musí proto spolupracovat celý tým, všichni musí být neustále ve střehu a v akci.

Kin-ball se hraje v tělocvičně i venku, dá se hrát i v zimě na sněhu. Stačí mít dostatek prostoru a míč.

 

Protože se nám tato hra zalíbila, uvažujeme nyní o zakoupení kin-ballového míče a zavedení nového sportu v naší škole.

 

Co říkáte, nechtěli byste si Kin-ball zahrát také?

 

 

Více informací o KIN-BALLU najdete v článku zde nebo na oficiálním webu Českého svazu Kin-ballu. Pokud chcete, přečtěte si Pravidla kin-ballu nebo se seznamte s podrobnou Metodikou kin-ballu.

 

 

"Kin-ball ze své podstaty vylučuje vyhraněný individualismus, hru na jednoho hráče nebo hru na potlačení jednoho hráče nebo týmu. V pravidlech jsou ustanovení, která brání potlačování individuality. Nezáleží na tělesné stavbě, jak je kdo malý, velký, tlustý nebo hubený. V týmu se uplatní hráči, kteří by mohli hrát  košíkovou, ale stejně tak i hráči menší postavy. Kin-ball je především založen na spolupráci všech hráčů."

 

"Zároveň může být kin-ball vynikající přípravou pro ostatní sporty. Podle výzkumu Auburn Univerzity v Alabamě, je každý člen týmu v pohybu nejméně 72% herního času, což je daleko nejvíc ze všech kolektivních her."

  

 

Fotky z našeho prvního setkání s KIN-BALLEM se prohlédněte zde. A také se podívejte na naše VIDEO. Pro srovnání s těmi, kteří Kin-ball již hrají déle, se podívejte na videoukázky zde.

 

Mgr.Karel Derfl, ředitel školy

 

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!