Skupina historického šermu

Collegium Armatum

Skupina historického šermu Collegium Armatum se zabývá především     šermem a vojenskými akcemi spadajícím do období třicetileté války.

A co s nimi máme společného? Jeden členů této skupiny totiž vykonával v naší škole civilní službu (Tomáš Hejna - Šnek) a ten také domluvil, že u nás již několikrát proběhlo víkendové tréninkové soustředění této skupiny a též vícedenní letní turné s vystoupeními na okolních hradech a zámcích.

Vystoupení v r.2006Vystoupení v r.2006Vystoupení v r.2006

Na oplátku za poskytnutí přístřeší i vhodného prostoru k nacvičování svých výstupů jsme měli již několikrát možnost vidět vystoupení skupiny výhradně pro nás - tj. pedagogy, žáky, rodiče a také pro naše přátele ze Švýcarska. Tato vystoupení se totiž po domluvě odehrála během pobytu švýcarských učitelů a žáků u nás a pro větší srozumitelnost byla navíc uvedena v českém i v německém jazyce.

Vystoupení v r.2009Vystoupení v r.2009Vystoupení v r.2009

Fotografie z vystoupení z roku 2006 si můžete prohlédnout zde a vystoupení "Pikanýři" v roce 2009 najdete ve fotogalerii zde. Také v září 2011 při 50. výročí chraštické školy se uskutečnila hned dvě vystoupení (Angelika, Kruťákovská historie) před početným obecenstvem. Fotky z výročí najdete zde a zde.

I další rok o letních prázdninách 2012 ožila opět školní zahrada nesmrtelnými postavami z "Kruťákovské historie aneb Pohádky" (foto zde). A opět jsme se váleli smíchy!!! A jako bonus jsme mohli také vidět a především slyšet, jak se střílelo z historické muškety (foto zde).

Školní park je pro podobné akce jako stvořený, malé i velké publikum bylo vždy spokojené a častý smích i potlesk svědčily o tom, že se všechna představení líbila. A tak doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat. Vždyť není nic lepšího, než když si mladí užijí a staří si přijdou na své...

Více se o šermířské skupině Collegium Armatum dozvíte na jejich webových stránkách nebo facebooku.

Mgr.Karel Derfl, ředitel školy