Volitelný předmět

DOMÁCNOST

Volitelný předmět DOMÁCNOST jsme znovu nabídli i pro školní rok 2016-2017, ale nebyl zařazen do učebního plánu 6.-7.ročníku pro malý zájem žáků a jejich rodičů, který vyjádřili v dotaznících vždy na závěr minulého školního roku.

Rozsah výuky: 1 hodina týdně resp. 2 hodiny jednou za 14 dní (pondělí odpoledne)

Vyučující: ---

Další informace:

Náplní tohoto předmětu je teoretické i praktické seznámení s různými domácími činnostmi.

Cílem je, aby žáci, kteří se rozhodnou pro tento volitelný předmět, získali znalosti o výživě člověka, ovládali základní principy stolování a obsluhy u stolu, seznámili se s předpisy a hygienickými pravidly v domácnosti, měli představu o základních činnostech přípravy pokrmů, dodržovali zásady zdravého a příjemného prostředí v bytě, získali informace o ekonomice v rodině, zvládali jednoduché postupy při šití a používali vhodné materiály a pomůcky, orientovali se v návodech, dodržovali zásady bezpečnosti a ochrany při práci, zapojili šicí stroj, žehličku, uměli vkusně a esteticky upravit oblečení.