Volitelné předměty

Nabídka volitelných předmětů ve školním roce 2011/2012

Vážení rodiče,

v době, kdy se školní rok 2010/2011 teprve chýlil ke konci, mysleli jsme již na rok příští. V praxi to znamená, že vaše dítě mělo opět možnost výběru  povinně volitelných předmětů z naší nabídky.
Jak postupně přecházejí každý rok další ročníky na výuku podle vlastního ŠVP „Spolu a v pohodě“ (Školní vzdělávací program),  zvyšuje se i počet nabízených volitelných předmětů.

Ve školním roce 2010-2011 tak měli žáci II.stupně možnost výběru i zcela nových volitelných předmětů. Současně se ale snižuje počet hodin u některých povinných předmětů, takže celková týdenní dotace u jednotlivých ročníků zůstává zachována ve stejné výši.
Chceme tak dětem umožnit individuální profilování dle skutečného zájmu a popř.  i dle představy o výběru budoucího povolání či studia na SŠ.

Volitelné předměty Pro školní rok 2011/2012 nabízíme:

Německý jazyk - druhý povinný jazyk pro všechny žáky 7.-9.ročníku;
  Základy administrativy (je vhodné mít doma vlastní PC);
  Informatika pro pokročilé (celá 9.třída)
  Informatika (ICT) se zaměřením na digitální foto a video;

Z uvedené nabídky bude otevřeno celkem 9 volitelných předmětů (viz výše), přičemž žáci v 6.ročníku mají v učebním plánu celkem 2 hodiny, v 7. a v 8.ročníku 4 hodiny a v 9.ročníku 5 vyučovacích hodin volitelných předmětů týdně.

Vámi vyplněné přihlášky (které již v červnu 2011 obdrželi ve škole žáci 5.-8.ročníku) nám poskytly důležité vodítko pro přípravu učebního plánu i rozvrhů pro další školní rok. Vybírali jsme předměty podle projeveného zájmu dětí, ale samozřejmě s ohledem na naše možnosti kapacitní i organizační a také tak, abychom mohli předměty vhodně zařadit do rozvrhu (což bývá občas docela oříšek, neboť žáci jsou zařazeni do skupin napříč jednotlivými ročníky!).
Konečné rozdělení žáků do jednotlivých skupin a předmětů již proběhlo a na začátku září 2011 obdrží každý žák 6.-9.ročníku vlastní rozvrh s individuálním učebním plánem.

Děkujeme za vaši podporu, pochopení i zájem a těšíme se na další spolupráci!

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy
Mgr. Jolana Vaněčková, koordinátor ŠVP

Nabidka volitelných předmětů 2011/2012 - článek ke stažení ve formátu PDF56.64 KB